TÜLİN ÇETİN MİMARİ TASARIM 

 

 

TÇMT 1993 Yılında Y. Mimar Tülin Çetin tarafından Ankara'da kurulmuş bir mimari tasarım bürosudur. Firma bünyasinde farklı ölçek, program ve bağlama sahip yaklaşık 200 proje tamamlanmış ve bunların yarısından fazlası inşa edilmiştir. Tamamlanan projeler arasında konut, ofis, kültür yapıları, askeri yapılar ve endüstriyel yapılar bulunmaktadır. Limanlar, tren istasyonları üst geçitler, yaya koridorları gibi ulaşım yapıları ise son dönemde ağırlıklı olarak çalışılan projelerdir. Proje yerleri Türkiye, Azerbeycan, Cezayir, Irak, Moldova, Libya, Afganistan, Ekvator Ginesi ve Yunanistan gibi ülkelerde farklılık göstermektedir.

 

Mimari Tasarım, İç Mekan Tasarımı, Obje Tasarımı, tüm etaplarla Projelendirme, Proje Koordinasyonu ve Mesleki Kontrollük hizmetleri verilmektedir. Proje başlangıcından üretimin sonuna kadar verilen hizmetler bütünü, tasarım-sonuç ürün arasındaki çok disiplinli süreçde, mimar/tasarımcı olarak sunulan fikrin takibini mümkün kılmaktadır.

 

Mimari ve Tasarım; kentleri, insanları, yaşamları ve doğayı mekansal kurgular aracılığı ile biçimlendirme sorumluluğunu taşır. Mesleki bu sorumluluğun farkında olarak; her tasarım problemi doğayı ve insanı temel alan, bağlamına özgü, çağdaş ve sürdürülebilir bir yaklaşımla ele alınır. Sonuç ürünler kavramsal temeli somutlaştırmak için gösterilen bir tasarım çabasıdır. 

 


tcmt

Y. Mimar Tülin Çetin 1986 yılında ODTÜ Mimarlık Bölümü'nden lisans derecesini aldı. 1986-1988 yıllarında ODTÜ Döner Sermaye Proje Bölümü'nde Proje Mimarı ve ODTÜ Konut Araştırma Merkezi'nde (KAM) asistan olarak çalıştı. 1990 yılında ODTÜ Mimarlık Bölümü'nden Yüksek Lisans derecesini aldı. 1993 yılına kadar çeşitli bürolarda Proje Mimarı olarak çalıştı ve mimari proje yarışmalarına katıldı. 1993 yılında kendi mimarlık bürosunu kurduğundan beri serbest mimarlık çalışmalarının içerisindedir. Şehir Mimarisi ve Ankara özel ilgi alanıdır. TED Mezunlar Derneği, ODTÜ Mezunlar Derneği, TMMOB Mimarlar Odası ve Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) üyesidir.